Jak dbać o tablet?



  Gadżety elektroniczne telefon, tablet lub laptop w dużym stopniu ułatwiają nam życie. Dzięki nim mamy stały kontakt ze światem, dostęp do wszelkich informacji, nauki czy rozrywki. Poprawność działania tych urządzeń jest dla nas ważna, ale w dużym stopniu zależna od nas i naszego stosunku do tych przedmiotów. Jeśli chcemy, aby nasze urządzenie nie odmówiło nam szybko posłuszeństwa, musimy odpowiednio o nie zadbać. A jak dbać o tablet?



Akcesoria do ochrony tabletu


Tablet to urządzenie mobilne, można używać go wszędzie tak jak telefon komórkowy, przez co narażony jest na zniszczenia i uszkodzenia. Kilka prostych kroków, pozwoli uniknąć jego zniszczenia i szybkiej eksploatacji.

  • Etui- podstawowa ochrona tabletu, która ochroni go w przypadku upadku przed rozbiciem, pęknięciem czy stłuczeniem ekranu. Etui na tablet zazwyczaj ma postać książkową, czyli chowa w sobie całe urządzenie, takie etui zamykane jest na magnez lub zamek. Dostępne są także etui silikonowe, jednak chronią tylko tył tabletu.
  • Saszetka- pozwala na całościowe umieszczenie tabletu w jednoczęściowej wnęce, wykonanej zazwyczaj z pianki lub materiału. Saszetka sprawdza się do przechowywania tabletu, jednak, aby z niego korzystać musimy go wyciągnąć i wtedy potrzebujemy dodatkowej ochrony.
  • Pokrowiec, torebka- idealny gadżet na czas przewożenia tabletu, zabezpiecza urządzenie przed wstrząsami i możliwością uszkodzenia. Posiada dodatkowe przegrody, gdzie możemy schować np. ładowarkę.
  • Folia, szkło ochronne- zabezpieczenie ekranu przed porysowaniem czy stłuczeniem zapewnia foli i szkło ochronne, które jest przyklejane. Należy wybrać odpowiedni rozmiar i strukturę, aby nie było problemu z działaniem dotyku.

 

 Jak dbać o tablet?


   Prawidłowe korzystanie z tabletu, jak i jego przechowywanie także ma wpływ na jego działanie, dlatego warto przestrzegać kilka zasad, które dotyczą takich kwestii jak:

  •  Bateria- warto wybierać baterię o dużej pojemności, które mogą pracować do kilkunastu godzin i nie potrzebują częstego ładowania. Baterie w tablecie mają ograniczoną żywotność i z góry określoną liczbę rozładowań i naładowań, dlatego nie należy całkowicie ich rozładowywać.
  • Aplikacje- zbyt duża ilość aplikacji zajmuje miejsce i tym samym spowalnia urządzenie, dlatego warto na bieżąco usuwać zbędne programy. Otwarcie jednocześnie kilku aplikacji zużywa dużą ilość energii i prowadzi do przegrzania się tabletu. Ruchome tapety także nie są najlepszym wyborem, zjadają baterię i opóźniają szybkość procesor.
  • Antywirus- dbając o zewnętrzną część tabletu, należy i pomyśleć o wewnętrznej i zainstalować dobry antywirus, który ochroni tablet przed wirusami. Niejednokrotnie pobierając różne programy, towarzyszą im niechciani goście, którzy atakują urządzenie i przejmują nad nim władze. Antywirus chroni także nasze dane przed atakami hakerskimi.
  • Akcesoria- na działanie tabletu mają wpływ także akcesoria, jakiego do niego wkładamy lub podłączamy. Należy używać tylko sprawdzonych rzeczy takich jak karta pamięci czy ładowarka.
  • Czyszczenie- ważnym aspektem jest także czyszczenie tabletu, nie należy robić tego wodą czy środkami używanymi do codziennych porządków. Czyszczenie tabletu należy wykonywać ściereczką z mikrofibry, patyczkami kosmetycznymi i specjalnymi produktami do elektroniki, które nie zaleją nam urządzenia.
  • Przechowywanie-  tablet należy przechowywać w suchym miejscu o pokojowej temperaturze. Wilgotne pomieszczenia i wysokie temperatury, mają negatywny wpływ na działanie urządzeni.


  Tablet jak każde urządzenie nawet odpowiednio chronione i użytkowane ulega z czasem uszkodzeniu lub zepsuciu. Naprawa tabletów to wcale nie taka łatwa sprawa i nie należy samemu się za to brać, a powierzyć to profesjonalnej osobie, która zna się na rzeczy. Urządzenie na gwarancji należy oddać do miejsca zakupu, a jeśli nie ma gwarancji znaleźć odpowiedni serwis zajmujący się naprawami. Każde nawet najmniejsze uszkodzenie wymaga naprawy fachowca np. rozwalone gniazdo ładowania.


Macie tablety? W jaki sposób o nie dbacie?



108 komentarzy:

  1. akurat tableta nie mam, ale widzę, że powinno się o niego dbać tak jak o smartfona :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To podobne urządzenia i ich "pielęgnacja" jest podobna

      Usuń
  2. nigdy nie miałam tabletu ale znając życie na pewno wypadałby mi z rąk tak często jak telefon, czyli codziennie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja miałam przez kilka lat, ale teraz wystarcza mi telefon

      Usuń
  3. Mamy tablet, zazwyczaj używają go moi chłopcy. Jak się coś zepsuje to zostawiam to mojemu mężowi, on wie co ma dalej zrobić ;) Jednak warto wiedzieć o tym wszystkim co znajduje się w Twoim wpisie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie też mąż zajmuje się naprawą takich rzeczy

      Usuń
  4. a ja się jeszcze nie dorobiłam swojego tabletu :D

    OdpowiedzUsuń
  5. Warto o takich rzeczach pamiętać, aby jak najdłużej cieszyć się ze swojego sprzętu :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiele osób jednak nie przestrzega takich zasad

      Usuń
  6. Etui i szklo to najlepsza ochrona:)

    OdpowiedzUsuń
  7. Tablet miałam kupować, ale tak wyszło, że na razie jeszcze nie mam :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Ja nie mam takiego sprzętu w domu.

    OdpowiedzUsuń
  9. Tablet, smartphone i laptop u mnie zawsze są w pokrowcu - i mają inne dodatkowe zabezpieczenia, tym bardziej, że w domu mam dzieci i kota który uwielbia figle płatać.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przy dzieciach wszystko podwójnie trzeba chronić

      Usuń
  10. ciekawy post dla kazdego posiadacza tego typu sprzetow

    OdpowiedzUsuń
  11. My mieliśmy z mężem kilka tabletów jako "zachcianki" jednak za każdym razem zapał spadał i siedział nie używany - sprzedaliśmy, by nie chomikować. Mamy dobre telefony a także każdy swój laptop - to nam wystarcza. Jednak o telefony właśnie tak dbamy: szkło hartowane, etui a do tego jeszcze coś jak saszetki by nie stało się nic w torebce czy plecaku :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja także ma swój laptop i telefon, ale tablet też się przydawał kiedyś

      Usuń
  12. Ja nigdy nie miałam tableta, za to namiętnie używam komputera oraz telefonu. Z tym wiąże się moja praca więc nawet nie mam innego wyjścia ;) Dlatego też muszę o nie dbać ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Narzędzia pracy zawsze wymagają dbania o nie

      Usuń
  13. Świetny wpis i bardzo cenne porady! Ja dopiero zamierzam kupić tablet, ale kiedy już to zrobię, na pewno dostosuję się do Twoich wskazówek! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W ten sposób lablet będzie długo Ci służył

      Usuń
  14. Ja nie mam tableta, za to o mój smartfon dbam najlepiej jak umiem :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Nie posiadam tabletu, ale większość tych wskazówek może się również sprawdzić w przypadku telefonów komórkowych :)

    OdpowiedzUsuń
  16. Stosuję się właściwie do wszystkich powyższych zasad 😀 Etui nawet sama sobie zrobiłam bo jakoś nie mogłam znaleźć niczego co by pasowało :P

    OdpowiedzUsuń
  17. Trzeba dbać o posiadany sprzęt, aby wystarczył na długi czas.

    OdpowiedzUsuń
  18. Tablet w domu dobra rzecz, odciąża komórkę, większy ekran, szybsze działanie. Dbać o niego trzeba, ale przy intensywnym użytkowaniu to i tak żywot raczej krótki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mój był bardzo dużo używany i 3 lata działa bez zarzutu

      Usuń
  19. Ja nie mam tabletu ale rady bardzo przydatne.

    OdpowiedzUsuń
  20. Zastanawiałam się nad zakupem jakiś czas temu, ale musiałam zmienić telefon i teraz telefon zastępuje mi tablet:) Ale myślę, że Twoje rady można generalnie do każdego rodzaju elektorniki odnieść!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie było podobnie telefon zastąpił tablet

      Usuń
  21. Kiedyś tablet był dla mnie niezbędnikiem, teraz telefon w zupełności mi wystarcza.

    OdpowiedzUsuń
  22. Tablet jeszcze jakoś sobie radzi, ale komórka ma gorzej, bo ląduje w kieszeni razem z kluczami itp. :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Musisz dawać ja do torebki albo innej kieszeni

      Usuń
  23. JA zawsze do takich gadżetów etui musze mieć bo szybko by zeszły z tego świata.

    OdpowiedzUsuń
  24. Miałam wcześniej tableta, ale się rozbił i teraz w zupełności wystarcza mi telefon :-)

    OdpowiedzUsuń
  25. A mój właśnie skończył swój żywot, zgasł i tyle 😓

    OdpowiedzUsuń
  26. Bardzo dużo przydatnych informacji :)

    OdpowiedzUsuń
  27. Ja mój tablet czyszczę płynem do szyb i jak widać, to chyba nie jest dobra opcja :) Muszę zakupić jakiś specjalny produkt do czyszczenia tego typu sprzętu :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja kiedyś też tak czyściła, ale gdy zobaczył to mój mąż i popukał mi do głowy to przestałam i teraz tylko specjalistyczny preparat używam

      Usuń
  28. Ja aktualnie tableta nie posiadam ale nie wiem czy się kiedyś zdecyduję.

    OdpowiedzUsuń
  29. Posiadam tablet ale dla celów domowych jakoś specjalnie go nie chronię. Stoi na podkładce z ikei, którą bardzo polecam. Ułatwia oglądanie.

    OdpowiedzUsuń
  30. Kazdy "nośny" sprzet mamy w odpowiednich pokrowcach. Mam tu na mysli oczywiscie telefony i tableta. Do tego szklo hartowane. Niebawem syn nssz starszy bedzie mial 10 urodziny. W prezencie otrzyma tableta. Przy dzieciach wrecz trzeba sprzet odpowiednio zabezpieczyc.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzieci nie potrafią uważać na takie urządzenie i ochrony nigdy za wiele

      Usuń
  31. Mialam kilka iPadow, ale sprzedalam gdyz nic nie zastapi mi Aira ;)

    OdpowiedzUsuń
  32. Nie używam tabletów, u nie norebook króluje :)

    OdpowiedzUsuń
  33. Wpis przydatny, sama stosuję większość tych wskazówek. Acz na dziurawe ręce nic nie pomoże. Mój już pier... spadł niezliczoną ilość razy. W środku coś grzechocze, ale działa niezawodnie do dziś! Nawet mu szybka nie pękła! A co ciekawe, żaden to flagowiec, tylko polska nisza - Kiano. A miałam i sprzęt apple z hartowanym szkłem - nie wytrzymał (jakby ktoś był ciekawy specyfikacją mu do ipadów oczywiście daleko, z tym że ja osobiście traktuje tableta jako miniaturę komputera do pracy - pisania, korzystania z internetu i gier mobilnych, ale wytrzymałość to on ma!)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czasem mniej znane okazuje się lepsze od tego "najlepszego"

      Usuń
  34. O tak, mam wrażenie, że zawsze pamięta się o ochronie z zewnątrz. Szkło i etui to podstawa. A ochrona środka, czyli antywirus hmm :) Muszę pomyśleć o tym :)

    OdpowiedzUsuń
  35. tablet mają moje chłopaki, i zaraz jak kupiłam, dokupiłam mu szkło hartowane, etui i pokrowiec, bo wiedziałam czym to grozi ;)

    OdpowiedzUsuń
  36. Ja wolę używać laptopa od tableta. Lepiej mi się na nim pisze

    OdpowiedzUsuń
  37. Ciekawy post ;) chociaz ja tabelta nie posiada wszystko robie w telefonie lub na laptopie ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja na dzień dzisiejszy także używam tylko telefonu i laptopa

      Usuń
  38. Dbam podobnie, jak o telefon :) Wszystko co najważniejsze wymieniłaś we wpisie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zbyt dużo dbałość o telefon nie rożni się od tableta

      Usuń
  39. Ja nie mam tableta. Wolę zdecydowanie laptopa.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czasem tablet jest bardziej podręczny niż laptop

      Usuń
  40. Bardzo fajny zestaw porad! Antywirus to podstawa, wiele osób myśli, że przecież takie urządzenie jest bezpieczne, a to nie prawda! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dużo osób pomija ten punkt chrony swojego sprzętu

      Usuń
  41. Mam tablet, ale szczerze mówiąc rzadko z niego korzystam, jedynie czasem do przeglądania czegoś na internecie, ale pisać na nim nie lubię :) Szkiełko ochronne to podstawa. Ostatnio zmieniłam telefon na nowszy model i pierwsze co to dokupiłam sobie do niego etui + szkło :)

    OdpowiedzUsuń
  42. U nas rablet nie ma szkła jak telefony bo sie go nie przenosi. Jest jak stacjonarny

    OdpowiedzUsuń
  43. Mam jeden tablet, ale jest zepsuty ;) Myślę, że tak samo o niego powinno się dbać jak o smartfon :) Przydatne informacje.

    OdpowiedzUsuń
  44. ja zawsze dbam o tego typu urządzenia :)

    OdpowiedzUsuń
  45. szkło hartowane to podstawa jesli chodzi o urzadzenia tego typu

    OdpowiedzUsuń
  46. Przyznam szczerze, że nigdy nie miałam tabletu. Uważam to za zbędny gadżet, jeśli jednak już bym miała do dyspozycji takie urządzenie, traktowałabym je identycznie jak telefon tzn. obowiązkowo folia lub szło na ekran, a do tego jakieś etui :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może kiedyś zmienisz zdanie na temat tabletu

      Usuń
  47. Mój padł nagle z dnia na dzień i teraz korzystam wyłącznie ze smartfona.

    OdpowiedzUsuń
  48. Niedługo będę miała tableta więc to są cenne wskazówki

    OdpowiedzUsuń
  49. Miałam tablet, ale od początku był jakiś... dziwny. Odsyłałam go dwa razy do serwisu, zeby go naprawili, a i tak nie było poprawy, także odpuściłam :/

    OdpowiedzUsuń
  50. U mnie zawsze są wszelkie "ochraniacze" bo syn lubi podkraść i polukać na bajki.

    OdpowiedzUsuń
  51. Przydatny wpis. Dobrze to wiedzieć 👍

    OdpowiedzUsuń
  52. Ja właśnie jestem na kupnie tableta. Nawet nie wiedziałam, że na nie są tez szkła ochronne. Super, że napisałaś! :)

    OdpowiedzUsuń
  53. Mnie tablety jakoś nie kręcą :)

    OdpowiedzUsuń
  54. U nas w domu jest tablet. Odkąd dokonaliśmy zakupu od razu zainstalowaliśmy potrzebne oprogramowanie, by odpowiednio go chronić. Dodatkowo oczywiście zakupiliśmy etui, gdyż z doświadczenia wiem, że różne "wypadki" się mogą zdarzyć.

    OdpowiedzUsuń
  55. Bardzo przydatny wpis, szczególnie, że planujemy zakup tableta dla Hani i ważne jest wiedzieć, jak odpowiednio o niego dbać.

    OdpowiedzUsuń
  56. Bardzo przydatny wpis, choć sama jakoś nie korzystam z tabletu. ;)

    OdpowiedzUsuń
  57. Ja mam tablet ale bardzo rzadko z niego korzystam :) jakoś wolę telefon oraz laptop. Ale porady bardzo przydatne :)

    OdpowiedzUsuń
  58. Bardzo ciekawy poradnik, jeżeli chodzi o zbyt dużą ilość aplikacji.. nie do końca się zgodzę. Moim zdaniem zależy od producenta tabletu i jego parametrów.

    OdpowiedzUsuń
  59. Mam tablet, jednak używam go tylko w domu. Mam do niego tylko etui, służy bardziej do przeglądania zdjęć niż jakiś powaznych działań.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger