Jak zwiększyć popularność bloga na blogerze? Optymalizacja bloga






  Mój blog ma już 5 lat. Pisanie od początku sprawiało mi przyjemność, jest to miejsce, które pozwala odpocząć mi od codzienności. Kiedy zaczynałam pisać nie miałam pojęcia o istnieniu seo, pozycjonowania i optymalizacji, nie interesowałam się tym temat. Z czasem jednak poszerzając swoją wiedzę trafiam na te zagadnienia i zaczęłam je wprowadzać na swoją stronę. Proces pracy nad optymalizacją nie jest łatwy i wymaga ciągłego zaangażowania. Znalazłam kilka prostych trików, które stosuję w nowych wpisach. Cofam się do starych tekstów i je tam wprowadzam, aby pomóc wyszukiwarce Google je odnaleźć. Dla osób mających swoje strony na blogerze mam kilka wskazówek, dzięki którym łatwo zoptymalizujecie swoje blogi.





Na co zwrócić uwagę optymalizując bloga?


 

1. Tytuł wpisu, a link do niego

  Pisanie tekstu zaczyna się od tytułu wpisu, który powinien jak najwięcej mówić o treści. Jednak zbyt długi tytuł nie przekłada się na pozycjonowanie i nic nie mówi robotom Google. Na blogerze w link wciągnięte są pierwsze słowa tytułu, co całkowicie może zniechęcać roboty do zainteresowania się nim, jeśli brakuje tam konkretnej frazy. Warto zatem zmienić link i samemu stworzyć taki, który pomoże wyszukiwarce. W linku najlepiej zamieścić słowo kluczowe. Zmiany takiej dokonuje się w panelu tworzenia tekstu w opcji „link bezpośredni” .






2. Nagłówki


  Pisząc tekst, warto wprowadzić do niego dodatkowe nagłówki, które wpływają na optymalizację bloga. Nagłówki (H) nie tylko pokazują czytelnikowi, o czym przeczyta poniżej, ale także dzięki nim roboty Google, szybko i łatwo poznają tematykę tekstu. Nagłówki powinny się wyróżniać, czyli większa czcionka/pogrubienie/kursywa.






 3. Zdjęcia 

  Zdjęcia także pozytywnie potrafią wpływać na pozycjonowanie bloga i zwiększać jego widoczność w wyszukiwarce. Wiele osób poszukując odpowiedzi na swoje pytania kieruje się grafiką i tutaj dobrze opisane zdjęcie jest na wagę złota. Zdjęcie opisujemy przed dodaniem na bloga, możemy zrobić to ręcznie lub za pomocą programu. Zmieniamy nazwę przypisaną przez aparat na taką, która zawiera informacje na temat i numerujemy, np. DSC_4260 zamieniamy na nazwę produktu spider-gel02.




  Drugim zadaniem dotyczącym zdjęcia jest opisanie właściwości obrazu. Robimy to po podaniu już zdjęcia, klikając na niego pokazuje się poniżej okienko, gdzie wybieramy „właściwości” i uzupełniamy.






4. Opis na potrzeby wyszukiwania

  Kolejny ważny element to opis naszego teksu, który pomoże czytelnikowi trafić na naszą stronę. W miejscu „Opis na potrzeby wyszukiwania” wpisujemy dane frazy, które zazwyczaj wyszukiwane są w wyszukiwarce inaczej słowa kluczowe. Jeśli piszemy recenzje produktu, należy wpisać jego pełną nazwę.
  Jeśli na Twoim blogu brakuje tej opcji, możesz samodzielnie ją włączyć: wejdź w ustawienia, następnie w ustawienia wyszukiwania i u góry znajduje się zakładka „Metatagi” zaznacz tam „Tak” przy pytaniu: Włączyć opisy dla wyszukiwarek?






 Jak widzicie łatwo optymalizować swoją stronę, wystarczy zastosować powyższe wskazówki przy dodawaniu nowego wpisu. Warto także cofać się do starych teksów i je poprawiać, co z czasem przyniesie same korzyści. Optymalizacja bloga to część pozycjonowania danej strony, którą jako blogerzy możemy wykonywać sami. Jeśli zależy nam jednak na profesjonalnym pozycjonowaniu i działaniach seo, warto zwrócić się o pomoc do agencji, dla których pozycjonowanie stron to łatwizna.



Zajmujecie się optymalizowaniem swojego bloga? 










37 komentarzy:

  1. Niedawno w zasadzie czytałam bardzo podobny post i od tamtej pory zaczęłam to wprowadzać, mam nadzieję że z czasem to zaowocuje ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Seo to wciąż dla mnie tajemnica, z czasem wiem o nim co raz więcej, ale nadal nie tyle ile bym chciała

    OdpowiedzUsuń
  3. Stosuję te rzeczy od dawna, niestety zlecenie dobrego pozycjonowania firmie dużo kosztuje :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo cenne porady, warto się do nich zastosować :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Cóż, swojego bloga prowadzę od ponad roku i cieszę się rosnącą popularnością, stosuje się do większości porad tutaj wymienionych :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Wreszcie napisałaś o tym w sposób zrozumiały! Wpis wędruje do zakładek i będę się uczyć :)

    OdpowiedzUsuń
  7. O super za podpowiedź ❤️
    Ja jeszcze mało co ogarniam bloga 🙈😊

    OdpowiedzUsuń
  8. Właśnie taki plan zamierzam wprowadzić w życie :D Niestety, gdy zaczynałam pisać bloga nie wiedziałam o tych wszystkich zasadach... Teraz mam mnóstwo pracy, żeby poprawić stare posty :/

    OdpowiedzUsuń
  9. Optymalizacja bloga to dla mnie czarna magia, jednak po Twoim wpisie coś zaczyna mi się w głowie rozjaśniać. Muszę poczytać więcej na ten temat. :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Oczywiście wszystkie kroki wykonuje :D

    OdpowiedzUsuń
  11. Zwykle nie zwracam podczas dodawania zdjęć uwagi na tytuł alternatywny. I to chyba główny mój problem podczas blogowania i optymalizacji wpisów.

    OdpowiedzUsuń
  12. Spróbuję od kolejnych postów zastosować Twoje triki :) Mam nadzieję, że mi to coś pomoże w prowadzeniu bloga dalej :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Genialne rady, o kilku nie słyszałam :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Przyznam, że kwestia optymalizacji strony to dla mnie troche czarna magia, ale spróbuje Twoich podpowiedzi..A może coś akurat zagra..

    OdpowiedzUsuń
  15. próbuje się stosować do wszystkich zaleceń i na razie mi wychodzi :D

    OdpowiedzUsuń
  16. Mnóstwo przydatnych informacji, o których nie miałam pojęcia. Zaraz zacznę wprowadzać je na bloga :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Kiedyś nie zwracałam na to uwagi. Teraz zmieniłam zdanie. Pozycjonowanie to istotna sprawa - dużo jezt tutaj "kluczków" do sukcesu. Ale sama mam w tym temacie średnią wiedzę. Ustawiłam po swojemu co mogłam. Ale to fajny wpis. Jutro zamierzam co nieco w tym temacie sobie ogarnąć, bo mi błędy wyskakują.

    OdpowiedzUsuń
  18. Kochana bardzo Ci dziękuję za ten wpis, bardzo mi się przyda :)

    OdpowiedzUsuń
  19. Bez tego niestety w tych czasach ciężko prowadzić bloga, ale dużo rzeczy na szczęście jest łatwych do ogarnięcia :)

    OdpowiedzUsuń
  20. Bardzo przydatne informacje, na pewno każdemu kto prowadzi blog się przydadzą :)

    OdpowiedzUsuń
  21. Jakoś nie znam się zbytnio na optymalizacji bloga. Będę musiała się tym zainteresować

    OdpowiedzUsuń
  22. Super propozycja dla początkujących blogerów. Bardzo istotne zasady podałaś

    OdpowiedzUsuń
  23. ważne rady, nie podpisywałam do tej pory zdjęć

    OdpowiedzUsuń
  24. Bardzo przydatny wpis :) Z chęcią wykorzystam twoje rady w praktyce :)

    OdpowiedzUsuń
  25. Bardzo dobre wskazówki. Chętnie zastosuję się do Twoich rad i zobaczymy czy u mnie to coś da.

    OdpowiedzUsuń
  26. Bardzo fajny rady część z nich znam ale na pewno zmiana linku wyświetlającego się jest dla mnie nowością i czymś co wprowadze u siebie :)

    OdpowiedzUsuń
  27. Bardzo fajne porady, z chęcią przeglądne swoje post aby mięc wicej wejść

    OdpowiedzUsuń
  28. Szkoda tylko,że mamy trochę związane ręce na blogerze i nie możemy paru rzeczy wprowadzić. Mam nadzieje,że kiedyś to się zmieni. :)

    OdpowiedzUsuń
  29. świetny wpis, o niektórych aspektach pozycjonowania nie wiedziałam

    OdpowiedzUsuń
  30. Będe miala na uwadze twoje rady i zasady! :)

    OdpowiedzUsuń
  31. Bardzo cenne i trafne porady. Warto je znać i warto je stosować, więc dobrze, że o tym piszesz :)

    OdpowiedzUsuń
  32. Nie mam bloga na bloogerze, ale Twoje rady są uniwersalne i pomogą napewno wielu blogerom

    OdpowiedzUsuń
  33. Szczerze powiem że od jakiegoś czasu interesuje się tym jak sprawić by mój blog był bardziej widoczny w sieci. Dzięki wielkie za Twoje pomocne rady.

    OdpowiedzUsuń
  34. Działam podobnie już od dłuższego czasu. ;) Ciekawy post.

    OdpowiedzUsuń
  35. Od dawna stosuję się do tych wskazówek i widzę zdecydowanie poprawę w wyszukiwaniu.

    OdpowiedzUsuń
  36. Z pewnością wykorzystam Twoje porady :)

    OdpowiedzUsuń
  37. Bardzo dobrze, że coraz więcej takich wpisów jak ten powstaje w polskiej blogosferze. Optymalizacja chociażby samej treści ma niebagatelne znaczenie dla pozycjonowania. Dobrym tytułem, adresem URL i nagłówkami już można zdziałać cuda, jak jeszcze się dopieści się to altami :). Co do wpisu to z lekkim mrugnięciem dodam, że poszczególne śródtytuły (oznaczone numerami 1-4 warto zamienić z elementów span na nagłówki). Więcej tego typu rzeczy opisanych w nietechniczny sposób można znaleźć we wpisie: http://seoit.pl/seo/optymalizacja-tresci-artykulu-pod-katem-seo/ z opisem działań krok po kroku. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów przy optymalizacji.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, czas nie pozwala mi na każdy odpowiedzieć, ale wszystkie czytam i cieszę się, że zostawiasz po sobie ślad. Komentarze z linkami są usuwane.

Wypowiadając się na blogu zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © Anszpi blog , Blogger