Podstawowy zestaw do pielęgnacji włosów niskoporowatych
Pielęgnacja włosów wcale nie musi być trudna, jeśli dopasujemy do nich odpowiednie kosmetyki. Wystarczy dosłownie 1-2 produkty z każdej grupy pielęgnacyjnej, aby zadbać o włosy i cieszyć się ich zdrowym i pięknym wyglądem. Dziś mam dla Was propozycje kosmetyków, dzięki którym możecie stworzyć swój minimalny zestaw pielęgnacyjny do włosów niskoporowatych.
Włosy niskoporowate- czyli jakie?
Włosy niskoporowate są gładkie, miękkie, nawilżona, sprężyste, z mniejszą objętością. Łuski takich włosów gładko przylegają do łodygi. Jest to rodzaj włosów najłatwiejszy do pielęgnacji, takie pasma są mało wymagające i nie sprawiają problemów pielęgnacyjnych. Łatwo je rozczesać, długo schną po myciu.
Szampony do włosów niskoporowatych nie są typowe, tutaj sprawdzi się każdy szampon. Pamiętajcie, że szampony dobieramy do skóry głowy i jej potrzeb, a nie do włosów. Dlatego wybór szamponu nie jest tak ważny jak kosmetyki do dalszej pielęgnacji. Tutaj podaje przykładowe propozycje szamponów łagodnych i mocniejszych do rzadszego stosowania.
Szampony łagodne do codziennego stosowania:
- Hair Me More Anwen szampon zwiększający objętość
- Hair in Balance by ONLYBIO
- EOLaboratorie Hair szampon do wrażliwej skóry głowy
Szampony mocniejsze do stosowania raz na 3-4 mycia:
- Głęboko oczyszczający szampon micelarny Nivea
- Detoksykujący szampon z aktywnym węglem Wierzbicki & Schmidt
- Szampon zielona herbata Garnier Botanic Therapy
Odżywki i maski proteinowe uzupełniają ubytki w strukturze włosa i go odbudowują. Najlepiej nakładać je raz na tydzień, aby nie przeciążyć włosów. Proteiny nakładamy po zastosowaniu produktów humektantowych, a przed emolientowymi.
Odżywki i maski proteinowe:
- Maska glinka i kokos Anwen
- Hair in Balance by ONLYBIO
- Maska kokosowa Dr Sante
Odżywki i maski humektantowe działają nawilżająco i zatrzymują wodę w strukturze włosa. Najlepiej nakładać je 1-2 razy w tygodniu.
Odżywki i maski humektantowe:
- Maska Garnier Fructis Aloe Hair Food
- Odzwyka świeża trawa Yope
- Odżywka olej z pestek winogron i olejek lawendowy Biolaven
Odżywki i maski emolientowe do włosów niskoporowatych zabezpieczają włosy przed utratą nawilżenia, chronią przed zniszczeniem. Warto nakładać je codziennie np. w postaci serum silikonowego.
Odżywki i maski emolientowe:
- Odżywka Akacja Anwen
- Hair of the day by ONLYBIO
- Trust My Sister Emollient Hair Mask
Oleje do włosów niskoporowatych, najlepsze efekty uzyskuje się przy częstym nakładaniu nawet przed każdym myciem. Można wybrać gotowe mieszanki różnych olei lub zastosować jeden konkretny.
Oleje do nieskoporowatych włosów:
- Hair in Balance by ONLYBIO
- Olejek orientalny ogród Yope
- Olej kokosowy
Serum silikonowe na końcówki zabezpiecza je przed uszkodzeniami mechanicznymi, wygładza, ujarzmia. Warto stosować je codziennie w minimalnej ilość 1-2 krople roztarte w dłoniach i nałożone w końcówki i długość włosów do wysokości uszu.
Serum silikonowe do włosów niskoporowatych:
- Bioelixire, Argan Oil Serum
- Marion, 7 Efektów, Kuracja z olejkiem arganowym
- Olejek ISANA Intensiv 2in1
To już wszystkie grupy kosmetyków do pielęgnacji włosów niskoporowatych. Nie podaję peelingów do skóry głowy oraz produktów wpływających na porost, je dobieramy do skóry głowy lub potrzeb. Z wymienionych zestawów wystarczy wybrać 1 produkt i stworzyć minimalistyczny zestaw do pielęgnacji włosów z niską porowatością.
Zachęcam do pisania w komentarzu innych produktów jakie znacie i polecacie w pielęgnacji włosów niskoporowatych.
Nie mój typ włosów :)
OdpowiedzUsuńMój też nie, jednak nie zaszkodzi wiedzieć więcej by polecać coś znajomym.
UsuńBardzo ciekawe zestawienie. Zastanawiam się tylko, skąd wiadomo, że włosy są niskoporowate - czy można to sprawdzić jakimś testem? Wiem na pewno, że mam suche i łamliwe włosy, zwłaszcza po ciąży. O niskoporowatych jeszcze nie słyszałam.
OdpowiedzUsuńJest wiele testów online lub takich domowych, które pomagają określić porowatość włosów. Wpisz w wyszukiwarkę "porowatość włosów test" i znajdziesz kilka propozycji
UsuńTak zrobię, bo ten temat bardzo mnie zainteresował. Dzięki za podpowiedzi i inspirację, jeszcze dziś sprawdzę, co i jak z moimi włosami.
UsuńBardzo podobają mi się te propozycje. Z którego z produktów jesteś najbardziej zadowolona?
OdpowiedzUsuńJa nie mam niskoporowatych włosów, nie używałam tych kosmetyków (niektóre znam). Ten wpis ma być pomocny dla osób, które chcą dbać o swoje włosy, a nie wiedzą jakie produkty będą dla nich dobre
UsuńW takim razie tym bardziej dziękuję za ten wpis, czasem zna się coś ze słyszenia.
UsuńMoje włosy są średnio lub wysokoporowate, sama w sumie do końca nie wiem, a te testy w sieci niewiele mi wyjaśniły. Raz wychodzą średnio, a raz wysoko i bądź tu mądry ! :D
OdpowiedzUsuńBardzo fajna ściągawka, dla wszystkich tych, którzy zaczynają swoją przygodę ze świadomą pielęgnacją. Ja mam włosy średnio, z tendencją do wysoko porowatych.
OdpowiedzUsuńDla takich włosów także przygotuję taki zestaw kosmetyków
UsuńBardzo przydatny wpis. Niestety, jestem posiadaczką włosów wysokoporowatych (chyba) i ich pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych.
OdpowiedzUsuńTrochę ze wstydem przyznaję, że nie wiem jakie mam włosy. Są gęste i przez to długo schną, raczej łatwo je rozczesać.
OdpowiedzUsuńkompleksowa pielęgnacja kojarzy mi się właśnie z mnóstwem kosmetyków, a tu proszę, zupełnie co innego. Poproszę o wpis o kosmetykach do moich włosów, ale nie wiem jakie mam ;-)
OdpowiedzUsuńJa mam srednioporowate i z przyjemnością się z takim zestawieniem zapoznam. Masz je w planach może?
OdpowiedzUsuńTak, zaczęłam już przygotowywać kolejne zestawienie. Zajmuje to trochę czasu, więc nie wiem kiedy się pojawi
UsuńSama mam problem z (prawdopodobnie) nadmiarem emolientów moje włosy kiedyś były bardzo puszyste a teraz są wręcz oklapnięte. Wydaje mi się że to z powodu maski do średnioporów którą używałam zawsze po myciu. Od niedawna zaczęłam używać także odżywki humektantowej i proteinowej oraz oleju. Zużyłam całe jedne opakowanie i zaczęłam już nowe. Proszę pomóżcie bo nie wiem co mam zrobić czy kupić jakąś inną emolientową maskę lub odżywkę czy może zmienić mycie ?
OdpowiedzUsuń