Dlaczego krem roluje się na twarzy?
Pielęgnacja twarzy powinna być prosta, przyjemna i skuteczna, jednak nie zawsze jest to możliwe. Zdarza się, że krem nie współpracuje, np. roluje się na skórze i zwija, co uniemożliwia dalszą pielęgnację lub nałożenie makijażu. Jakie mogą być tego przyczyny? Poznaj kilka z nich i postaraj się je wyeliminować, zmienić lub spróbować innej metody pielęgnacji, aby pozbyć się problemu z rolowaniem kremu.
Przyczyny rolowania się kremu na twarzy:
- nakładamy go za dużo- to najczęściej popełniany błąd przy pielęgnacji. Jeśli nałożymy zbyt dużo produktu, nie jest on w stanie się dobrze rozsmarować i wchłonąć w skórę, więc się roluje, gdy chcemy nałożyć kolejny produkt.
- za szybko go nakładamy- wieloetapowa pielęgnacja cery ma to do siebie, że w krótkim czasie nakładamy kilka kosmetyków i jeśli nie doczekamy, aby się one wchłonęły, to nakładane kolejne będą się rolować.
- stosujemy kosmetyki w złej kolejności- jeśli nałożymy na skórę ciężki oleisty produkt, który wytworzy powłokę na skórze, to kolejne produkty mają utrudnione wchłanianie i się rolują. Należy najpierw nakładać wodniste, lekkie konsystencją produkty, a później te cięższe.
- stosujemy za dużo produktów na raz- nie zawsze więcej znaczy lepiej, więc jeśli nakładamy jednocześnie zbyt dużo kosmetyków, mogą one się nawarstwiać i nie wchłaniać odpowiednio.
- źle nakładamy kosmetyk- mogłoby się wydawać, że nakładanie produktów jest łatwe, ale nie zawsze tak jest, są produkty, które lepiej wklepywać w skórę, nakładać punktowo czy dokładać. Aplikacja ma wpływ na wchłanianie i rolowanie.
- skóra jest „zatkana”- jeśli źle oczyszczamy skórę, nie stosujemy peelingów to znajduje się na niej nadmiar naskórka, który nie przepuszcza i nie wchłania odpowiednio kosmetyków i te się warstwią.
- stosujemy kosmetyki po terminie- przeterminowane produkty zmieniają swoją strukturę przez co mogą się nie wchłaniać i rolować.
Co zrobić, gdy krem się roluje?
Gdy w trakcie pielęgnacji krem się roluje i nie wchłania, warto ponownie oczyścić skórę, zastosować tonik i na nowo rozpocząć pielęgnację z uwzględnieniem odpowiedniej kolejności kosmetyków, ilości, sposobu aplikacji i czasu pomiędzy kolejnymi produktami. Warto przeanalizować swoją pielęgnację i używane produkty, aby zapobiec kolejnemu rolowaniu się kremu i naszemu niezadowoleniu z takiego działania. Może się jednak zdarzyć, że mimo stosowania wszystkich zasad poprawnego nakładania pielęgnacji krem się roluje i tutaj wtedy warto zmienić kosmetyk na delikatniejszy i ograniczyć ich ilość.
Macie problem z rolowaniem się kremu?
Czasami się roluje, zwłaszcza krem z filtrem. Zauważyłam też, że zdarza się to, kiedy za szybko nakładam :)
OdpowiedzUsuń